Oferta - Auto

Ubezpieczenie OC

CO TO JEST OC?
Najpopularniejsze ubezpieczenie komunikacyjne na rynku to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów, zazwyczaj nazywane po prostu OC. Zgodnie z ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym i niezależnie od firmy ubezpieczeniowej obejmuje identyczną ochroną. Nie ma sensu przepłacać – znajdziemy najkorzystniejszą spośród kilkunastu ofert na rynku.

ZAKRES OCHRONY
Ochroną objęta jest nasza odpowiedzialność w przypadku, gdybyśmy w związku z ruchem pojazdu wyrządzili szkodę na osobie lub na majątku, to ubezpieczyciel poniesie finansowe konsekwencje naszych działań. Kiedy to nam ktoś wyrządzi szkodę o wypłatę pieniędzy ubiegamy się bezpośrednio u jego ubezpieczyciela. OC komunikacyjne chroni przed konsekwencjami naszych błędów oraz w przypadku polisy osoby trzeciej zapewnia nam odszkodowanie w razie, gdyby to nam ktoś wyrządził krzywdę.

DODATKOWE INFORMACJE
Na wysokość składki ma wpływ nasz dotychczasowy przebieg ubezpieczenia. Im dłużej jeździmy bezszkodowo, tym mniejszą cenę zapłacimy za ubezpieczenie. Działa to w drugą stronę- każda szkoda oraz krótki okres ubezpieczenia wpłynie zwiększająco na wysokość składki. Ubezpieczyciele oferują opcję ochrony zniżek, która po opłaceniu dodatkowej składki zapewnia protekcję przed utratą dotychczasowo uzyskanych zniżek.
Zmiany firmy ubezpieczeniowej możemy dokonać raz w roku wypowiadając dotychczasową polisę najpóźniej jeden dzień przed końcem okresu jej obowiązywania. Jeśli takie wypowiedzenie nie zostanie złożone polisa automatycznie przedłuży się na kolejny okres 12 miesięcy.


Ubezpieczenie AUTOCASCO

CO TO JEST AC?
Jeżeli chcemy ubezpieczyć samochód od wszelkiego rodzaju zdarzeń losowych, powinniśmy zainteresować się ubezpieczeniem Autocasco (AC).

ZAKRES OCHRONY
W zależności od zakresu posiadanego ubezpieczenia AC ochroną objęte mogą zostać w ramach pojazdu i jego wyposażenia:
– wszelkie kolizje z pojazdami, osobami i zwierzętami,
– uszkodzenia pojazdu,
– kradzież,
– działanie sił natury np. wiatru, deszczu.

DODATKOWE INFORMACJE
W ubezpieczeniu AC podobnie jak w OC działają zniżki i zwyżki składki. Im dłużej jeździmy bezszkodowo, tym mniej zapłacimy za ochronę. Warto dokładnie zapoznać się z zakresem kupowanego ubezpieczenia, by odpowiadało naszym potrzebom. Dzięki ubezpieczeniu AC nie musimy martwić się o cenę naprawy pojazdu oraz o samą naprawę, ubezpieczyciel pokrywa jej koszty, a my możemy w tym czasie skorzystać z pojazdu zastępczego.


ASSISTANCE

CO TO JEST ASSISTANCE?
Innym produktem, którego posiadanie doceniamy zwykle dopiero, kiedy dojdzie do wypadku jest ubezpieczenie Assistance. Dzięki niemu w razie awarii lub wypadku ubezpieczyciel za nas zorganizuje pomoc w zakresie holowania i innych usług takich jak: pomoc medyczna, techniczna, informacyjna czy kwaterunek. W nagłych sytuacjach ciężko jest samodzielnie zorganizować holowanie czy znaleźć nocleg na trasie podróży, okazuje się często, że wiążę się to z wysokimi kosztami. Warto pomyśleć o tym wcześniej i razem z innymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi zakupić najbardziej odpowiadający nam wariant assistance, który w nagłej sytuacji pozwoli zaoszczędzić sporo nerwów.

ZAKRES OCHRONY
Zakres ubezpieczenia assistance różni się w zależności od wariantu, na który się zdecydujemy. Wszystko zależy od ubezpieczyciela, a dokładniej od zapisów zawartej z nim umowy. Ostatecznie bowiem klient decydujesz o zakresie takiej polisy – większy zakres zazwyczaj wiąże się też z wyższą składką. Oferta assistance jest bardzo bogata, dla przykładu poniżej wymienione zostały możliwe do zaoferowania usługi ze strony Ubezpieczycieli:

 • wynajem auta zastępczego,
 • holowanie samochodu do warsztatu naprawczego,
 • dostarczenie paliwa, gdy go zabraknie w samochodzie,
 • transport pasażerów i kierowcy do placówki medycznej,
 • zorganizowanie i opłacenie noclegu dla pasażerów i kierowcy,
 • pomoc infolinii, która udzieli informacji, jak postępować w razie wypadku, awarii czy kradzieży,
 • opiekę medyczną,
 • pomoc np. w razie: zatankowania niewłaściwego typu paliwa, rozładowania akumulatora czy uszkodzenia opony,
 • szybką naprawę na miejscu zdarzenia,
 • odholowanie pod dom naprawionego samochodu,
 • zwrot kosztów korzystania z taksówki w czasie naprawy pojazdu,
 • dostarczenie części zamiennych, niezbędnych do naprawy samochodu,
 • pomoc tłumacza

DODATKOWE INFORMACJE
W swojej ofercie posiadamy darmowy assistance wypadkowy, który oferują Ubezpieczyciele jako gratis przy polisach OC oraz AC.
W zależności od wariantu, na który się zdecydujemy przysługuje nam odpowiedni zakres usług. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym, warto sprawdzić czy assistance, który posiadamy obejmuje również swoim zasięgiem teren poza Polską. Nasi Agenci z przyjemnością przygotują dla Państwa porównanie zakresów poszczególnych wariantów ubezpieczenia.